implantologia cichon

12 421 07 43

Stosowane systemy implantologiczne

Posiadamy dwa wiodące systemy implantologiczne. Rekomendujemy implanty szwedzkiej firmy Dentsply - AstraTech Implant System.

System istnieje od 21 lat i jest najlepiej udokumentowanym systemem na świecie.

Przewaga implantu AstraTech nad innymi systemami:

Unikalne właściwości implantów AtraTech przyczyniają się do szybszego procesu gojenia a co za tym idzie skracają czas leczenia. To prosty i niezawodny system. Można go z powodzeniem stosować we wszystkich wskazaniach lekarskich do implantacji.

Innowacyjna powierzchnia OsseoSpeed (TM) kształtowana fluorem, symuluje szybszą nadbudowę tkanki kostnej co zapewnia trwałe, stabilne połączenie kości z implantem. Dzięki technologii Micro Thread (TM) oraz Conical Seal Design (TM) uzyskujemy optymalny rozkład obciążenia i wartości naprężeń oraz silne i szczelne połączenie implantu z łącznikiem.

Gwarancja na implanty jest dożywotnia.

W związku z pojawiającą się na rynku ogromną ilością systemów implantologicznych, których implanty często produkowane sa bez należytego nadzoru, informujemy że nad jakością produkcji Implantów AstaTech czuwa jednostka certyfikująca TUV SUD. Certyfikat

Firma Astra Tech Dental, produkująca implanty Astra Tech jest częścią koncernu farmaceutycznego Astra Zeneca. Firma Astra Tech działa na polu implantologicznym oraz produkuje sprzęt dla chirurgii i urologii.

System ma opatentowany kompleks 4 cech charakterystycznych( o których pisaliśmy krótko wcześniej), tzw. Astra Tech BioManagement Complex. Składają się na niego takie pojęcia jak powierzchnia (OssseoSpeed), mikro gwint w 1/3 wysokości implantu (MicroThread), stożkowe połączenie implantu z łącznikiem (Conical Seal Design), i powiększona powierzchnia tkanki miękkiej (Connective Contour) Cały BioManagement Complex jest innowacyjny. Należy zwrócić szczególną uwagę na kronikalne połączenie implantu z łącznikiem.

Integracja wszczepu trwa od 6  do 8 tygodni.

Implanty są zrobione z tytanu. Ich powierzchnia została zmodyfikowana tlenem (TiO2), dzięki czemu uzyskano szorstkość co z kolei przyspieszyło osteointegracje(zrost żywej tkanki kostnej z powierzchnia implantu). Kilkanaście  lat temu została dodatkowo zmodyfikowana (OsseoSpeed) przez dodanie fluoru, co jeszcze bardziej przyspieszyło proces osteointegracji.


   

 

System Nobel Biocare

Dobór odpowiedniego systemu implantacyjnego jest sprawą indywidualną. Lekarz dobiera implant, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: ilość kości w planowanym miejscu wprowadzenia wszczepu, odcinek szczęki, w którym ma być umiejscowiony oraz ogólny stan kości, w której znajdzie się implant.

W naszych klinikach wykorzystujemy tylko najwyższej jakości implanty, produkowane przez szwedzką firmę Nobel BioCare. Wszczepy te opracowane zostały w instytutach badawczych firmy Nobel, a nad kontrolą ich jakości stoi sztab specjalistów. Producent udziela 10-letniej gwarancji na implant. Zdecydowanie najcześciej polecamy pacjentom wszczepy: Nobel Active oraz Nobel Replace Select Tapered.

NobelGuide to rewolucyjne rozwiązanie umożliwiające wykonanie pięknego uśmiechu w ciągu jednej godziny - nawet w przypadku całkowitych braków zębowych.

Innowacyjność tego systemu polega na bardzo dokładnej diagnostyce tomografią komputerową, uzyskany w ten sposób obraz obrabiany jest przy pomocy oprogramowania Nobel Guide. Na trójwymiarowym zdjęciu szczęki lub żuchwy przeprowadza się wirtualny zabieg implantacji. System ten pozwala na precyzyjne zaplanowanie zabiegu dzięki możliwości sterowania przeziernością obrazu kości oraz możliwości podglądu przebiegu nerwów. Wynikiem naszych działań jest szablon chirurgiczny który pozwoli przenieść wcześniej opracowaną koncepcję do jamy ustnej pacjenta. Szablon ten przesyłany jest do laboratorium w Szwecji gdzie zostaje odwzorowany do rzeczywistego, trójwymiarowego modelu. Na tym etapie technik jest w stanie wykonać uzupełnienie protetyczne. Szablon Nobel Guide jest wykorzystywany w trakcie implantacji - z idealną dokładnością wskazuje chirurgowi miejsce do wprowadzenie wszczepu. NobelGuide znacznie zwiększa bezpieczeństwo zabiegu w trudnych przypadkach, gdyż lekarz jest w stanie jeszcze przed zabiegiem na podstawie symulacji komputerowej wykonać próbną implantację.

Inną zaletą NobelGuide jest brak cięcia chirurgicznego w trakcie zabiegu, a tym samym brak założonych szwów. Nasi pacjenci nie odczuwają więc bólu po implantacji, a także nie pojawia się u nich typowy dla chirurgicznych zabiegów obrzęk.
 

IMPLANT NOBEL ACTIVE

  • Implant Nobel Active dzięki specjalnie wyprofilowanej części chirurgicznej w czasie wkręcania powoduje zagęszczanie kości w swoim obrębie.
  • Zjawisko to sprzyja szybszej integracji kości z implantem, ale przede wszystkim zwieksza stabilizację wszczepu.
  • Jego zaletą jest niewątpliwie to, że posiada możliwość natychmiastowego obciążenia go pracą protetyczną. 

IMPLANT NOBEL REPLACE SELECT

  • Implant Nobel Replace Select charakteryzuje stożkowy kształt, który przypomina korzeń zęba.
  • Może być stosowany nawet na wąskiej powierzchni (między korzeniami zębowymi).
  • Jest to najbardziej sprawdzony przez nas implant, który stosujemy już od wielu lat z wielkim powodzeniem.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.